Zastupujúci premiér Kaliňák: Robert Fico ešte nie je z najhoršieho vonku. Stále bojuje o život
Robert Fico je stále v ohrození života, konštatoval to zastupujúci premiér a minister obrany Robert Kaliňák po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR, ktorá rokovala o opatreniach a ďalšom postupe po pokuse o vraždu premiéra včera v Handlovej.
„Nemôžem zatiaľ, bohužiaľ, konštatovať, že vyhrávame alebo že prognóza je pozitívna, pretože rozsah zranení, ktoré boli spôsobené štyrmi strelnými ranami, je natoľko rozsiahly, že odpoveď organizmu bude ešte veľmi náročná,“ vyhlásil minister obrany Robert Kaliňák.
Aktuálne | pred 2 rokmi
Lekárom sa v stredu po niekoľkohodinovej operácii podarilo stabilizovať kritický stav postreleného premiéra, no prognózy sú viac ako neisté.
Robert Kaliňák zdravotnom stave Roberta Fica
O premiéra sa naďalej stará tím Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Kaliňák vyslovil plnú dôveru v lekársky personál, zdravotné sestry, ošetrovateľov, lekárov, operatérov, ktorí nastavujú liečbu tak, aby sa zdravotný stav predsedu vlády mohol zlepšiť. Zároveň poďakoval za podporné správy pre Roberta Fica.
Hlavným podozrivým zo streľby na Fica je básnik a zakladateľ politickej strany Proti násiliu
Aktuálne
|
pred 2 rokmi
|
6
Strelca už obvinili
Hlavného podozrivého z pokusu o vraždu premiéra je Juraj Cintula (71), ktorého polícia zadržala na mieste činu hneď po tom, ako päť krát vystrelil na premiéra z tesnej blízkosti a z toho štyri projektily Roberta Fica aj zasiahli. Minister vnútra Matúš Šutaj-Eštok potvrdil, že zadržaného strelca už polícia obvinila.