Nemecký zbrojársky gigant je teraz pripravený vyrábať pokročilé obrnené vozidlá a muníciu na ukrajinskom trhu, pričom prvá séria bojového vozidla pechoty (BVP) Lynx sa očakáva do konca roka. V čase, keď Rheinmetall rozširuje svoju ukrajinskú stopu, Armin Papperger prezradil, že prebiehajú plány na vybudovanie ďalších zariadení vrátane továrne na muníciu a špecializovaného závodu na výrobu strelného prachu. „Sme plne odhodlaní podporovať ukrajinský obranný priemysel a zabezpečiť, aby bolo možné v krajine vyrábať a udržiavať základnú výzbroj a výstroj,“ povedal Papperger.

Bojové vozidlo pechoty Lynx, prvýkrát predstavené v roku 2016, je vlajkovou loďou bojového vozidla Rheinmetall, ktoré je navrhnuté tak, aby odolalo náročným podmienkam na bojisku a zároveň sa prispôsobilo meniacim sa potrebám misií. Dodáva sa v dvoch základných konfiguráciách: model KF31 s hmotnosťou do 38 ton je vybavený motorom s výkonom 755 koní, ktorý dosahuje rýchlosť až 65 km/h. Väčší variant KF41 môže vážiť až 50 ton, poháňa ho motor s výkonom 1 140 koní a je schopný dosiahnuť rýchlosť 70 km/h.

Medzi ochranné prvky Lynx patrí pancierovanie vyrobené z balistickej ocele, integrované s dvojitým vystužením trupu na zmiernenie škôd spôsobených výbuchmi. Dodatočné modulárne pancierovanie obsahuje kovové a keramické prvky, čo umožňuje vozidlu odolať 25 mm prierazným strelám na vzdialenosť 500 metrov. Jeho vylepšená konštrukcia trupu poskytuje odolnosť proti výbušným zariadeniam obsahujúcich až 10 kg TNT. Vozidlo tiež ponúka možnosť integrovať systém aktívnej ochrany (APS) na boj proti protitankovým hrozbám.

Kritickým prvkom dizajnu Lynxu je dôraz na bezpečnosť posádky. Munícia je skladovaná oddelene od priestoru pre personál, čím sa minimalizuje riziko v prípade prerazenia pancierovania. Usporiadanie vozidla ponúka dostatok priestoru v kabíne, čo zaisťuje, že aj keď je jedna sekcia ohrozená, celá posádka ostane chránená pred priamym zranením.

Lynx je postavený s modulárnou architektúrou, ktorá umožňuje špecializovaným konfiguráciám splniť rôzne bojové a podporné úlohy. Táto prispôsobivosť znižuje požiadavky na školenia, pretože základné systémy zostávajú konzistentné vo všetkých variantoch, čím sa zjednodušuje logistika a prevádzková podpora.