Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Taliansko plánuje nákup tankov a vozidiel od Rheinmetallu za 20 miliárd eur

Taliansko plánuje kúpiť stovky tankov a vozidiel od Rheinmetallu za 20 miliárd eur, čo by bola ich najväčšia zákazka.

03.07.2024 14:11
Nemecko zbrane rekord uarus Foto: ,
Na archívnej snímke zo 6. júna 2023 zamestnanci spoločnosti Rheinmetall pracujú na kanóne pre hlavný bojový tank Leopard 2A4. Vývoz zbraní z Nemecka dosahuje už druhý rok po sebe rekordnú úroveň najmä vďaka pokračovaniu a rastu vojenskej pomoci Ukrajine.
debata

Taliansko údajne plánuje kúpiť stovky tankov a obrnených vozidiel od nemeckého koncernu Rheinmetall za približne 20 miliárd eur. Pre Rheinmetall by to bola dosiaľ vôbec najväčšia zákazka. Informuje o tom v stredu nemecký ekonomický denník Handelsblatt citujúc nemenované zdroje oboznámené so záležitosťou.

Talianska vláda podľa nich plánuje v rámci objednávky rozloženej na obdobie 15 rokov kúpiť najmenej 350 obrnených bojových vozidiel Lynx a vyše 200 tankov Panther. Koncern Rheinmetall v reakcii na žiadosť o vyjadrenie tieto informácie nepoprel a uviedol, že sa k nim vyjadrí vo vhodnej chvíli.

bojové vozidlo Lynx
bojové vozidlo, Lynx bojové vozidlo Lynx

Zdroj Handelsblattu už v júni povedal, že talianska zbrojárska firma Leonardo rokuje s Rheinmetallom o strategickej aliancii týkajúcej sa tankov. Hovorca tejto firmy sa však k správe denníka Handelsblatt odmietol vyjadriť s tým, že ide záležitosť talianskej vlády. Tá dosiaľ na tieto informácie nereagovala.

Akcie spoločnosti Leonardo po správe prudko vzrástli. Firma Rheinmetall odhaduje tento rok rekordné tržby vo výške desať miliárd eur, keďže jej objednávky rastú v dôsledku zvyšujúcich sa výdavkov na obranu v európskych krajinách, ktoré tak zareagovali na vojnu na Ukrajine.

debata chyba
Viac na túto tému: #tank #Rheinmetall #Talianko