Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Kim sa rozhodol zdecimovať Južnú Kóreu nezastaviteľnou a smradľavou zbraňou

Nebola to iba jednorázové bláznostvo, ale začiatok novej - smradľavej éry v napätých vzťahoch medzi komunistickou Severnou a demokratickou Južnou Kóreou. KĽDR na čele s najvyšším vodcom Kim Čong-unom znovu vypustila smerom na juh nezastaviteľný roj balónov s nebezpečným nákladom - odpadkami a výkalmi.

03.06.2024 07:20
Koreas Tensions balóny severná kórea Foto:
Juhokórejskí vojaci v ochranných odevoch kontrolujú odpadky z jedno zo 60 balónov, ktoré poslala Severná Kórea. Tá to označuje za odvetu za aktivistov, ktorí cez hranicu roznášajú protiseverokórejské letáky.
debata

Juhokŕejská armáda spočítala, že počas jednej noci vypustil jej komunistický severný sused celkovo 600 balónov s variabilnou kadenciou 20 až 50 balónov za hodinu.

S láskou k odpadom. Váš Kim

Balóny s odpadkami, ako sú ohorky cigariet, handry, papiere či plasty, sa našli na rôznych miestach juhokórejskej metropoly Soul, ako aj v pohraničných lokalitách.

Na snímke z hasičského veliteľstva v Čonbuku... Foto: SITA/AP
Koreas Tensions balóny eletrické vedenie Na snímke z hasičského veliteľstva v Čonbuku vidieť zachytené balóny s odpadkami zachytené na elektrickom vedení. Vojaci juhokórejskej armády strážia perimeter v meste Muju v stredu 29. mája 2024. Podľa juhokórejskej armády Severná Kórea vypustila balóny s odpadkami ako odvetu za roznášanie protikomunistických letákov v KĽDR juhokórejskými aktivistami.

Zbor náčelníkov štábov ozbrojených síl Južnej Kórey informoval, že armáda monitoruje miesta, odkiaľ sú tieto balóny vypúšťané, a vykonáva letecký prieskum s cieľom vypátrať a zozbierať balóny, pod ktorými sú zavesené veľké vrecia s odpadom.

North Korea Kim Čong-un Čítajte viac Eto molodec! Kim Čong-un dokáže všetko. Aj riadiť tank

Armáda vyzvala obyvateľov pohraničných oblastí Južnej Kórey i Soulu, aby s balónmi nemanipulovali radšej kontaktovali políciu.

V súvislosti s najnovším vývojom zasadol aj Stály výbor Rady národnej bezpečnosti Južnej Kórey, aby prediskutoval, či sa v reakcii na vysielanie balónov s odpadkami zo Severnej Kórey vrátiť k šíreniu propagandy cez reproduktory na hraniciach.

Návrat k tradícii?

zväčšiť Juhokórejskí vojaci v ochranných odevoch... Foto: SITA/AP
Koreas Tensions balóny odpadky vojaci kontrola Juhokórejskí vojaci v ochranných odevoch kontrolujú odpadky z balóna, ktorý pravdepodobne poslala Severná Kórea v juhokórejskom Inčchone v nedeľu 2. júna 2024.

Severná Kórea s touto smradľavou praxou cezhraničného vyhadzovania odpadkov prestala v roku 2018 po summite vodcov Severnej a Južnej Kórey.

kim-jon-un-submarine-test-KCNA-photo-collage Čítajte viac Kim sa teší. Severná Kórea už ostreľuje susedov raketami z ponoriek

Severná Kórea poslala cez ostro sledovanú hranicu stovky balónov s odpadkami či exkrementmi už aj v stredu. Kým Pchjongjang označil tieto balóny za „dary“, Soul toto konanie označil za úbohé a nebezpečné.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #KĽDR #Kim Čong-un #Južná Kórea #napätie