Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Ruský dron Shahed dopadol až v Moldavsku

Moldavská pohraničná polícia oznámila, že na ich územie dopadol ruský jednorázový dron Shahed.

12.02.2024 03:52
Moldova Ukraine Russia Drone Foto:
Na snímke, ktorú zverejnila moldavská pohraničná polícia v nedeľu 11. februára 2024, sú podľa oficiálneho vyhlásenia vidieť pozostatky dronu typu Shahed, ktorý sa zrútil neďaleko Etulie v Moldavsku, v blízkosti moldavsko-ukrajinskej hranice a vo všeobecnej oblasti ukrajinského dunajského prístavu Ismail.
debata

„V oblasti moldavsko-ukrajinskej hranice pri obci Etulia v okrese Vulcanesti boli dnes objavené úlomky dronu "Shahed“. Prístup do oblasti bol civilným osobám okamžite obmedzený," uviedla moldavská pohraničná polícia vo vyhlásení na svojej webovej stránke.

Ako ďalej dodali, tak úlomky aktuálne zhromaždujú z kriminalistického-expertízneho ústavu a budú predmetom podrobného skúmania. „Obciam v oblasti nehrozí žiadne riziko ani nebezpečenstvo,“ spresnila moldavská polícia.

Podľa informácií ukrajinskej armády sa ruský útok dronom v tejto oblasti uskutočnil v noci z 9. na 10. februára v Izmailskej oblasti Ukrajiny pri hraniciach s Moldavskom. „Je možné, že objavené trosky dronu sú jedným z dronov zostrelených ukrajinským protilietadlovým systémom,“ uzavrela svoje stanovisko moldavská pohraničná stráž s tým, že o výsledku vyšetrovania ako sa dostal dron do Moldavska, budú informovať hneď, ako to bude možné.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Moldavsko #Ukrajina #dron #dopad