Ruské sily zaútočili bezpilotnými lietadlami na Pavlohradský okres v Dnepropetrovskej oblasti, pričom zahynul 52-ročný muž, informoval šéf regionálnej vojenskej administratívy Serhij Lysak. Ďalší dvaja ľudia boli zranení a na mieste im bola poskytnutá pomoc, dodal Lysak. Ukrajinské železnice oznámili, že ruské sily v Dnepropetrovskej oblasti zasiahli elektrický rušeň. Strojvodca zahynul a jeho pomocník bol zranený, no je v stabilizovanom stave.
Okrem toho bola napadnutá Záporožská oblasť. Šéf regionálnej vojenskej administratívy Ivan Fedorov uviedol, že ruské vojská zaútočili na Stehnohorskú komunitu riadenými leteckými bombami, pričom zasiahli obytnú zónu. V dôsledku náletu zahynul 64-ročný muž. Ruské sily tiež zaútočili na mesto Čuhujiv v Charkovskej oblasti. Podľa primátorky mesta Halyny Minajevovej boli zranení štyria ľudia. Poškodené boli obytné domy a vzdelávacie inštitúcie. V Chersone dron zaútočil na auto hlavného rabína mesta a oblasti Josefa-Jicchaka Wolfa, ktoré sa pohybovalo po ceste, informovala Zjednotená židovská komunita Ukrajiny. V aute sa nachádzal samotný rabín a členovia jeho rodiny, pri útoku neboli zranení.
Ruské ministerstvo obrany naopak oznámilo, že v priebehu noci systémy protivzdušnej obrany zachytili a zničili 73 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad regiónmi Ruska, vrátane troch letiacich na Moskvu. Jedenásť dronov bolo zostrelených nad Moskovskou oblasťou – v Domodedove, Krasnogorsku, Solnečnogorsku, Sergijevom Posade a Možajsku, uviedol gubernátor oblasti Andrej Vorobjov, ktorý zverejnil fotografie menších poškodení súkromných domov. Podľa neho nedošlo k žiadnym zraneniam.
V noci na 18. júla zničili ukrajinské sily protivzdušnej obrany 11 ruských dronov z 35 vypustených, šesť bolo stratených v teréne. Ako informuje Ukrinform, Veliteľstvo Vzdušných síl Ozbrojených síl Ukrajiny o tom informovalo na Facebooku. „V noci na 18. júla (od 21:30 na 17. júla) nepriateľ zaútočil 35 útočnými bezpilotnými lietadlami typu Šahed a simulačnými drony rôznych typov zo smerov: Millerovo, Primorsko-Achtarsk – Ruská federácia. 29 z nich boli Shahedy,“ uvádza sa v správe. Letecký útok odrazili jednotky protilietadlovej raketovej obrany, jednotky elektronického boja a bezpilotných systémov a mobilné palebné skupiny Obranných síl Ukrajiny. Podľa predbežných údajov k 8:30 zostrelila protivzdušná obrana na severe a východe krajiny 11 nepriateľských bezpilotných lietadiel Shahed (a iných typov bezpilotných lietadiel). Okrem toho bolo šesť simulačných dronov stratených na mieste alebo potlačených elektronickým bojom. Zaznamenaných bolo 18 zásahov bezpilotných lietadiel na piatich miestach a zostrelené lietadlá dopadli na dve miesta.
Na frontovej línii bolo 17. júla zaznamenaných 180 bojových stretov medzi Ukrajinskými obrannými silami a Rusmi, z ktorých tretina bola na Pokrovskom smere. Ako informuje Ukrinform, uvádza sa to v správe Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny na Facebooku o situácii k 8:00 v piatok 18. júla. Ruské jednotky vykonali jeden raketový a 72 leteckých úderov na pozície ukrajinských jednotiek a osád, pričom použili dve rakety a zhodili 137 riadených leteckých bômb. Okrem toho nepriateľ vykonal 5 892 delostreleckých útokov, z ktorých 95 bolo zo salvových raketometov, použil tiež 3 442 samovražedných dronov. Podľa údajov Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Ruská federácia prišla vo vojne v Ukrajine od 24. februára 2022 už o 1 039 830 vojakov.