Ministerstvo obrany Ruskej federácie tvrdí, že v noci na 11. marca 2025 ruská protivzdušná obrana odrazila masívny útok ukrajinských bezpilotných lietadiel, pričom zachytila a zničila 337 dronov, z nich 91 v Moskovskej oblasti, informovala agentúra AFP, píše TASR. Stanica Rádio Sloboda (RFE/RL) uviedla – a úrady to medzičasom potvrdili – že dronové útoky si v Moskovskej oblasti vyžiadali najmenej jednu obeť a troch ranených. Hlásia aj materiálne škody, napr. na bytových domoch. V dôsledku útokov dronov došlo k dočasnému obmedzeniu prevádzky na moskovských letiskách Domodedovo, Vnukovo, Šeremetevo a na podmoskovskom letisku Žukovskij. Niektoré prímestské vlaky v Moskovskej oblasti nevypravili pre poškodenie železničných tratí.

Najviac dronov – 126 – v noci na utorok zaregistrovali a zneškodnili nad Kurskou oblasťou pri hraniciach s Ukrajinou. Moskva a Moskovská oblasť čelili útoku 91 dronov. Ďalších 38 ich bolo zneškodnených nad Brjanskou oblasťou, 25 nad Belgorodskou oblasťou, 22 nad Riazanskou oblasťou a desať nad Kalužskou oblasťou. Menšie počty dronov hlásili aj z Lipeckej, Oriolskej, Voronežskej a Nižnonovgorodskej oblasti, uviedlo ministerstvo obrany. Operačné veliteľstvo Riazanskej oblasti tiež informovalo o masívnom útoku ukrajinských dronov – systémy protivzdušnej obrany ministerstva obrany ich tam zostrelili 22.

Útoky na ruské hlavné mesto, vzdialené od ukrajinských hraníc stovky kilometrov, prichádzajú pred očakávaným stretnutím najvyšších predstaviteľov USA a Ukrajiny, ktoré sa uskutoční v utorok v Saudskej Arábii. Ukrajina je pripravená predložiť Spojeným štátom svoj plán čiastočného prímeria s Ruskom v nádeji, že tak obnoví podporu od USA – svojho kľúčového spojenca a darcu počas vyše tri roky trvajúcej vojny rozpútanej Ruskom, dodala AFP.
Rozhovory v Saudskej Arábii budú na najvyššej úrovni od nedávnej schôdzky v Bielom dome, kde sa zišli prezidenti Ukrajiny a USA Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump. Rokovanie sa však skončilo roztržkou, keď Trump i jeho viceprezident J. D. Vance vyčítali Zelenskému údajnú nevďačnosť za pomoc poskytnutú Ukrajine Spojenými štátmi. V snahe prinútiť Ukrajinu sadnúť si k rokovaciemu stolu Washington následne pozastavil vojenskú pomoc Ukrajine, ako aj zdieľanie spravodajských informácií a prístup k družicovým snímkam.