V utorok libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že „útoky izraelského nepriateľa na dedinu Dhayra“ zabili štyroch ľudí a ďalších dvoch zranili. Nešpecifikovalo, či išlo o civilistov alebo bojovníkov. Libanonské šíitske hnutie Hizballáh sa prihlásilo k zodpovednosti za odpálenie rakiet Kaťuša na niekoľko vojenských pozícií v severnom Izraeli ako odvetu, najmä za útok na Dhayru.
Hizballáh tiež oznámil, že vypálil niekoľko sálv rakiet a bezpilotných lietadiel proti pozíciám Izraelských obranných síl na Golanských výšinách okupovaných a anektovaných Izraelom v „reakcii“ na útoky, ktoré sa naň zamerali deň predtým na východe Libanonu. Izraelské obranné sily uviedli, že identifikovali približne 115 rakiet vypálených z Libanonu na severný Izrael a okupované sýrske Golanské výšiny.
„Niektoré rakety boli zachytené a iné dopadli do neobývaných oblastí,“ vyhlásila izraelská armáda. Nie sú hlásené žiadne zranenia, ale v niektorých oblastiach vznikli požiare. Armáda tiež uviedla, že vzdušné sily zasiahli odpaľovacie zariadenia rakiet a niekoľko „vojenských“ štruktúr Hizballáhu v južnom Libanone.
Libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že traja pohotovostní pracovníci z Islamského zdravotného výboru pridruženého k Hizballáhu boli zranení, keď ich izraelská armáda zasiahla v južnom Libanone, čo spôsobilo „značné škody na sanitke, v ktorej sa nachádzali“.