Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Medvedev vysvetlil, ako by nový „Majdan“ mohol dotlačiť Kyjev ku kapitulácii

Zmena prostredia v Spojených štátoch môže podľa Medvedeva ovplyvniť odhodlanie Kyjeva rokovať o pozastavení bojovej činnosti, ale to nie je výhodné pre Rusko.

10.07.2024 11:40
debata (18)

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Telegram to uviedol podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie a bývalý prezident Dmitrij Medvedev. Poznamenal, že mnohí veria, že scenár, v ktorom sa Volodymyr Zelenskyj rozhodne rokovať, je takmer nereálny.

rusko ukrajina mierové rozhovory reznikov podoľaksluckij gryzlov Čítajte viac Rusko neponúka Ukrajine mier, ale kapituláciu

„Zmena prostredia v Spojených štátoch zároveň môže priniesť nové noty k odhodlaniu skorumpovanej ukrajinskej elity začať rokovania a zastaviť vojenské operácie. Otázkou je, je to výhodné pre Rusko? Myslím si, že rozhodne nie,“ poznamenal Medvedev. Prípadné rokovania o Ukrajine budú podľa podpredsedu ruskej bezpečnostnej rady len oddychom z dôvodu doplnenia ukrajinského vojenského potenciálu.

Dmytro Kuleba / Andrij Jermak / Péter Szijjártó / Čítajte viac Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom

Medvedev zároveň verí, že radikálna zmena moci môže stimulovať rokovania o vyriešení konfliktu. Ak sa v Kyjeve objaví „nový, tretí krvavý Majdan, zmetie súčasnú chuntu a privedie k moci ešte radikálnejšiu. A potom, napodiv, môžu nastať podmienky na rokovania, vrátane otázky kapitulácie," uzavrel.

Porážka Kyjeva nebude koncom ruskej vojenskej operácie
Dmitrij Medvedev

Porážka Ukrajiny nebude koncom ruskej vojenskej operácie, pretože niektorí z radikálov sa skôr či neskôr vrátia k moci, vyjadril sa Medvedev. „Aj po podpísaní dokumentov a prijatí porážky sa zostávajúci radikáli po preskupení síl skôr či neskôr vrátia k moci, inšpirovaní západnými nepriateľmi Ruskej federácie. Potom príde čas konečne rozdrviť plaza, zatĺcť dlhý oceľový klinec do rakvy Banderovho kvázi štátu. Zničiť zvyšky jeho krvavého dedičstva a vrátiť zvyšné územia do lona ruskej krajiny,“ uviedol Medvedev vo svojom príspevku na Telegrame.

Útok na závod v Kyjeve
Video
Viacero ruských rakiet zasahuje rovnaký cieľ (10. júla 2024).

Okrem toho sa Medvedev domnieva, že Spojené štáty a ich spojenci budú musieť verejne priznať, že premrhali stovky miliárd daní od svojich občanov a v konečnom dôsledku bude Západ nútený prinútiť Kyjev k mieru. Podľa politika v dôsledku toho vedenie Ukrajiny emigruje alebo bude „davom roztrhané na kusy“ a na zvyšnom území krajiny bude nastolený pokojnejší politický režim.

© Autorské práva vyhradené

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #USA #Dmitrij Medvedev #Ukrajina #vojna na Ukrajine