Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Putin berie vážne Trumpove vyjadrenia o ukončení vojny na Ukrajine

Putin berie Trumpove vyjadrenia o rýchlom ukončení vojny na Ukrajine vážne, hoci nepozná jeho konkrétne návrhy.

04.07.2024 19:36
Biden Putin Behind Closed Doors Foto: ,
FILE - In this June 28, 2019, file photo, President Donald Trump, right, shakes hands with Russian President Vladimir Putin, left, during a bilateral meeting on the sidelines of the G-20 summit in Osaka, Japan. (AP Photo/Susan Walsh, File)
debata

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok uviedol, že berie vážne vyjadrenia amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa o rýchlom ukončení vojny na Ukrajine.

„Skutočnosť, že pán Trump ako prezidentský kandidát hovorí, že je pripravený a chce zastaviť vojnu na Ukrajine, berieme vcelku vážne,“ uviedlo Putin na tlačovej konferencii v Astane, kde sa zúčastňuje na summite hláv štátov Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO). Dodal, že s konkrétnymi Trumpovými návrhmi nie je oboznámený.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: SITA/AP, Petr Kovalev
Vladimir Putin Ruský prezident Vladimir Putin

Trump v minulotýždňovej televíznej debate s prezidentom USA Joeom Bidenom tvrdil, že v prípade víťazstva v novembrových prezidentských voľbách by vojnu bol schopný vyriešiť ešte pred oficiálnym nástupom do úradu. Neprezradil však, ako by to chcel dosiahnuť.

Republikánsky exprezident Donald Trump (vľavo)... Foto: Profimedia
Trump, Biden Republikánsky exprezident Donald Trump (vľavo) a súčasný šéf Bieleho domu demokrat Joe Biden počas televiznej debaty na CNN.

Ruský prezident v júni povedal, že Rusko zastaví paľbu a začne mierové rokovania v prípade, ak sa Ukrajina vzdá svojich ambícií na členstvo v NATO a stiahne svojich vojakov zo štyroch ukrajinských oblastí, na ktoré si Moskva nárokuje.

vojaci, kolumbia Čítajte aj Boje v Kolumbii sa stupňujú, chýba humanitárna pomoc

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však opakovane odmietol návrh o dočasnom prímerí, ktoré by Rusko podľa jeho slov využilo na preskupenie síl a opätovné vyzbrojenie.

debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump #vojna na Ukrajine #Vladimir Putin