Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom

Vyhlásil to 2. júla 2024 šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

03.07.2024 07:15
debata (1)

Jermak vyhlásením, že „Ukrajina nie je pripravená na kompromis s Ruskom a vzdať sa územia, aby ukončila vojnu“ reagoval na otázku, čo si myslí o tvrdení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tvrdí, že by rýchlo dokázal ukončiť vojnu na Ukrajine.

Vladimir Putin Čítajte viac Putinov mierový plán na ukončenie vojny na Ukrajine nemá v Kyjeve úspech

Jermak dodal, že Kyjev si rád vypočuje každú radu ako dosiahnuť spravodlivý mier. TASR informuje na základe správy agentúry Reuters. „Nie sme však ochotní ísť do kompromisu vo veľmi dôležitých veciach a hodnotách ako sú nezávislosť, sloboda, demokracia, územná celistvosť, zvrchovanosť,“ vyhlásil Jermak.

Volodymyr Zelenskyj, summit vo Švajčiarsku, vojna na Ukrajine Čítajte viac Zelenskyj pripustil mierové rokovania s Ruskom cez sprostredkovateľov

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta navštívil Washington pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční budúci týždeň. Očakáva sa, že jeho hlavnou témou bude Ukrajina.

Švajčiarsko Ukrajina Summit Mierový uarus Čítajte viac Komuniké z mierovej konferencie o Ukrajine podpísalo 80 krajín

Trump počas minulotýždňovej debaty vyhlásil, že ak bude v novembri opätovne zvolený do Bieleho domu, rýchlo vyrieši vojnu na Ukrajine ešte skôr, ako sa v januári ujme úradu. Podrobnosti svojho plánu však neuviedol. Agentúra Reuters minulý týždeň informovala, že dvaja jeho kľúčoví poradcovia mu predstavili plán, ktorý počíta s hrozbou ukončenia poskytovania pomoci v prípade, že Kyjev nezačne s Moskvou vyjednávať o mieri.

Odstrašil summit NATO Rusko a posilnil Ukrajinu?
Video
Zo summitu Severoatlantickej aliancie vo Vilniuse v dňoch 11.-12. júla 2023. / Zdroj: TV Pravda

Trump vyhlásil, že neprijíma podmienky ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten žiadal, aby sa Kyjev vzdal štyroch oblastí na východe a juhu Ukrajiny, ktoré si nárokuje Moskva. Rusko vojensky napadlo Ukrajinu vo februári 2022.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Ukrajina #Donald Trump #vojna na Ukrajine #Andrij Jermak