Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Izraelský útok v Sýrii: Továreň severne od Aleppa zasiahnutá náletom

Pri izraelskom nálete na továreň neďaleko Aleppa na severe Sýrie prišlo v noci na pondelok o život najmenej 12 provládnych ozbrojencov. Sýrske ministerstvo obrany pripísalo útok Izraelu.

03.06.2024 14:00
Sýria / Aleppo / ruské nálety / Islamský štát / Foto: ,
Ilustračné foto
debata

Pri nálete na továreň neďaleko mesta Aleppo na severe Sýrie prišlo v noci na pondelok o život najmenej 12 provládnych ozbrojencov. Sýrske ministerstvo obrany tento útok pripísalo Izraelu.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) uviedlo, že obeťami útoku sa stalo 12 „proiránskych bojovníkov sýrskej a cudzej národnosti“.

Nálet na objekt v meste Hajján severne od Aleppa vyvolal v továrni silné explózie, dodal SOHR s tým, že Hajján ovládajú „proiránske formácie zložené zo Sýrčanov a cudzincov“.

Po vypuknutí občianskej vojny v Sýrii Izrael podnikol na sýrskom území stovky útokov, ktoré sa zameriavali najmä na pozície vládnej armády a ozbrojených skupín podporovaných Iránom, vrátane militantnej skupiny Hizballáh.
Šéf polície Solák o incident pred Pellegriniho domom: Šesťročného chlapca nemožno trestne stíhať
Video
Hoci sa Izrael k jednotlivým útokom v Sýrii vyjadruje len zriedka, opakuje, že nedovolí, aby Irán – jeho úhlavný nepriateľ – rozširoval svoju vojenskú prítomnosť v Sýrii. Indonesia Volcano Čítajte aj Indonézska sopka vystrelila popol až do výšky sedem kilometrov

Útoky na ciele v Sýrii sa zintenzívnili po vypuknutí vojny v palestínskom Pásme Gazy, ktorú vyvolal teroristický vpád palestínskych kománd na juh Izraela zo 7. októbra 2023.

Občianska vojna v Sýrii si od svojho vypuknutia v roku 2011 vyžiadala viac ako pol milióna obetí a ďalšie milióny vnútorne vysídlených osôb a utečencov.

Czech Republic NATO US Blinken Čítajte aj Slovensko nemá problém so 40 mld. eur ročne pre Ukrajinu. Má však jednu podmienku
debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Sýria #nálet #Aleppo