Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Islamský odpor v Iraku: Proiránske milície vyslali drony na Izrael

Okolie prístavu Ejlat na juhu Izraela sa v pondelok stalo cieľom dronového útoku proiránskych milícií v Iraku. Izraelská armáda v noci na utorok informovala, že zničila dva nepriateľské objekty, ktoré sa na izraelské územie nedostali. Útok si nevyžiadal žiadne obete.

28.05.2024 15:00
Irak, Irán Foto: ,
Proiránske milície v Iraku na pohrebe svojich členov v Bagdade.
debata

Okolie prístavu Ejlat na juhu Izraela sa v pondelok stalo cieľom dronového útoku proiránskych milícií v Iraku.

O útoku v utorok ráno informovalo hnutie Islamský odpor v Iraku. Podľa hnutia boli cieľom útoku vojenské ciele v oblasti okolo prístavu Ejlat a zapojili sa doň tri drony.

Ruské zverstvá vo Vovčansku: Mŕtvi civilisti na uliciach a zlikvidované mesto
Video

Izraelská armáda v noci na utorok informovala, že v okolí Ejlatu zachytila dva nepriateľské objekty, ktoré prileteli z východu, na izraelské územie sa však nedostali a boli zničené. Útok si nevyžiadal žiadne obete.

phishing, hacker, kyberzločin, heslá, bezpečnosť v online Čítajte aj V kybernetickom priestore sú najnebezpečnejšie Rusko a Čína

Islamský odpor v Iraku je hnutie zastrešujúce proiránske milície v Iraku, ktoré pod týmto spoločným názvom operujú od teroristického útoku palestínskeho hnutia Hamas na juh Izraela zo 7. októbra.

Najmocnejšou milíciou v rámci hnutia a jednou z najmocnejších milícií v Iraku je Katáib Hizballáh podporovaná Iránom. Táto milícia od vypuknutia vojny Hamasu a Izraela v októbri na prístav podnikla už niekoľko útokov.

Israel Iron Dome Explainer Čítajte aj Po týždňoch prímeria Hamas znovu ostreľoval Izrael raketami

Ejlat je významný prístav a letovisko na najjužnejšom cípe Izraela na brehoch Červeného mora. Krajine zaisťuje prístup do Indického oceánu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Irak #Irán #milície #dron #Ejlat