Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Po týždňoch prímeria Hamas znovu ostreľoval Izrael raketami

Ozbrojené krídlo palestínskeho hnutia Hamas v nedeľu vyhlásilo, že spustilo "veľký raketový" útok na Tel Aviv. V tomto izraelskom meste sa prvýkrát po niekoľkých mesiacoch rozozvučali sirény varujúce pred raketovým útokom.

26.05.2024 16:25
Israel Iron Dome Explainer Foto: ,
Izraelský protiraketový systém Iron Dome odpaľuje raketu vypálenú z pásma Gazy smerom na Izrael. Od roku 2011, keď Izrael aktivoval systém Iron Dome, zachytil tento najmodernejší systém protiraketovej obrany tisíce rakiet vypálených z pásma Gazy. Podľa odhadov izraelskej armády Hamas počas súčasnej vojny vypálil na Izrael už 7 000 rakiet.
debata

Izraelské úrady bezprostredne nehlásili žiadne škody. Varovné sirény zneli okrem Tel Avivu aj v ďalších oblastiach centrálneho Izraela.

Brigády Izzadína Kasáma, ozbrojené krídlo Hamasu, vo vyhlásení zverejnenom na platforme Telegram uviedli, že útok je reakciou na „sionistické masakre voči civilistom“.

Izraelská armáda informovala, že najmenej osem rakiet bolo vypálených z mesta Rafah na juhu Pásma Gazy, kde pokračuje izraelská vojenská operácia zameraná na zničenie Hamasu, napísala agentúra AFP.

Varovné sirény sa v Tel Avive rozozvučali prvýkrát za uplynulé štyri mesiace, píše Reuters. Reportéri agentúry AFP v centrálnej časti Izraela počuli najmenej tri výbuchy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Hamas #tel aviv #raketový útok