Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Lavrovov reaguje na Západ: S nikým takto nekomunikujte, najmä nie s nami

Ruský ministr zahraničných vecí Sergej Lavrov varuje Západ pred možnou intervenciou v Ukrajine, vyjadruje jasný postoj: 'S nikým sa takto nemôžete rozprávať, obzvlášť nie s nami.' Jeho slová odzrkadľujú narastajúce napätie medzi Ruskom a NATO v kontexte ukrajinskej krízy.

13.05.2024 14:32
Sergej Lavrov Foto: ,
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov
debata

Ak sa chcú západné krajiny biť na bojisku za Ukrajinu, Rusko je na to pripravené. Vyhlásil to v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

„Je to ich právo, ak to chcú na bojisku, bude to na bojisku,“ citovala Lavrova ruská agentúru RIA Novosti.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: SITA/AP
Lavrov Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
Extrémizmus / AfD / Protest / Demoštrácia / Čítajte aj Nemecký súd povolil tajným službám neobmedzené odpočúvanie neonacistickej strany AfD

Rusko zosilnelo svoje varovania o nebezpečenstve vzniku priameho konfliktu so Severoatlantickou alianciou po vyjadreniach francúzskeho prezidenta. Emmanuel Macron odmietol vylúčiť možnosť, že Západ by na Ukrajinu niekedy v budúcnosti mohol vyslať svojich vojakov.

Kremeľ minulý týždeň uviedol, že vyslanie vojakov NATO na Ukrajinu by bolo mimoriadne nebezpečné a podľa ruského prezidenta Vladimira Putina by to mohlo viesť k tretej svetovej vojne.

Macron vysvetlil, či sa chystá do vojny s Ruskom
Video

Skúsený diplomat Lavrov je vo funkcii ministra zahraničných vecí už dve desaťročia. Najnovšie vyjadrenie predniesol na parlamentom pohovore o opätovnom vymenovaní do funkcie v novej vláde. Jej vznik vyplýva z ústavy, pretože Putin sa začiatkom mája po voľbách stal prezidentom na nové šesťročné funkčné obdobie.

Lavrov počas pohovoru tiež uviedol, že júnové mierové rokovania o konflikte na Ukrajine vo Švajčiarsku sú akýmsi ultimátom pre Moskvu. Situáciu prirovnal k potrestaniu žiaka, o ktorom učitelia rozhodujú bez jeho účasti a následne mu len oznámia trest. „S nikým sa takto nemôžete rozprávať, obzvlášť nie s nami,“ vyhlásil šéf ruskej diplomacie.

šojgu, putin Čítajte aj Putin odvolal ministra obrany Sergeja Šojgu a za trest ho povýšil. Bude jeho pravou rukou pre biznis
debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #NATO #Ukrajina #Sergej Lavrov