Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Slovenskí vojaci budú pôsobiť na Veliteľstve Zboru rýchleho nasadenia NATO vo Valencii

Slovensko posilní svoje vojenské zastúpenie v NATO o štyroch nových zástupcov, celkový počet vojakov vo vojenských štruktúrach NATO a EÚ tak dosiahne 111. Návrh Ministerstva obrany SR schválila Národná rada SR.

12.06.2024 11:56
Cyprus / Armáda / Vojaci / Foto:
Slovenskí vojaci v Kempe Tatry na pôde veliteľstva UN Protected Area počas návštevy ministra obrany Jaroslava Naďa v Nikózii na Cypre 29. júla 2021
debata

Slovensko bude mať nové vojenské zastúpenie na Veliteľstve Zboru rýchleho nasadenia NATO v španielskej Valencii. Celkovo sa počet vojenských zástupcov vo vojenských štruktúrach NATO a Európskej únie (EÚ) navýši zo 107 na 111. Vyplýva to z návrhu Ministerstva obrany SR, ktorý v stredu odsúhlasila Národná rada (NR) SR.

Nemecko-litovské vojenské cvičenie Grand... Foto: SITA/AP, Mindaugas Kulbis
Litva, NATO Nemecko-litovské vojenské cvičenie Grand Quadriga 2024.
Ruské korytnačie tanky skončili na Ukrajine v plameňoch
Video

„Aktualizácia vojenského zastúpenia sa navrhuje v nadväznosti na zmeny v globálnom bezpečnostnom prostredí, pričom odráža potreby Slovenskej republiky v procese implementácie transformačných zmien, platných medzinárodných záväzkov voči spojencom v NATO a EÚ a bilaterálnych dohovorov s partnermi. Rozšírenie vojenského zastúpenia súčasne súvisí s realizáciou opatrení v oblasti obrany a odstrašenia na východnom krídle NATO,“ vysvetlil predkladateľ.

Bosna a Hercegovina Slovensko Gajdoš návšteva Čítajte aj Slovensko vyšle vojakov na ochranu námornej bezpečnosti v Červenom mori

Rozpočtové krytie pre navýšenie reálneho počtu vojenského zastúpenia vo vojenských štruktúrach NATO a EÚ na 111 príslušníkov Ozbrojených síl SR bude zabezpečené prerozdelením limitu finančných prostriedkov vyčlenených pre profesionálnych vojakov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenskí vojaci #vojaci #NATO #Valencia