Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Blanár spojencom v NATO: Potrvá mesiace, kým medzi vás príde premiér Fico

Slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi potrvá niekoľko mesiacov, kým bude môcť po atentáte v polovici mája opäť naplno vykonávať svoju funkciu.

31.05.2024 17:00
MZV: Premiér navštívil ministerstvo Foto:
Predseda vlády SR Robert Fico a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár počas návštevy a oboznámenia sa s aktuálnou situáciou premiéra SR na Ministerstve zahraničných vecí SR v októbri 2023.
debata

V piatok to v Prahe počas neformálneho samitu NATO povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár.

O zdravotnom stave predsedu slovenskej vlády informoval svojich kolegov z členských krajín NATO, ktorí sa vo štvrtok a piatok stretli na rokovaní v Prahe.

Fica previezli z Banskej Bystrice do Bratislavy, zotavovať sa bude doma
Video

Šéfovia diplomacií podľa Blanára vyjadrovali Ficovi aj Slovensku prejavy solidarity počas oboch dní, za čo sa im poďakoval. „Zároveň, keďže boli veľmi zvedaví, v akom zdravotnom stave sa nachádza, tak som ich informoval, že jeho stav sa, chvalabohu, zlepšuje, ale že tak či tak to bude trvať ešte niekoľko mesiacov, aby sa mohol naplno zapojiť do svojej funkcie,“ povedal minister.

SR Banská Bystrica Fico postrelenie prevoz BBX Čítajte viac Po piatich výstreloch bojuje Robert Fico o život. Útočníka zadržali priamo na mieste

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici v piatok na sociálnej sieti potvrdila, že premiér je už v domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

Vo štvrtok (30. 5.) absolvoval ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu po atentáte. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie. Podľa nemocnice bude fyzicky a časovo náročná.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #NATO #Juraj Blanár #samit NATO #atentát na Roberta Fica