Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Orbán: NATO nás namiesto ochrany vťahuje do Svetového Konfliktu

Severoatlantická aliancia má zabezpečovať ochranu členských štátov, nie zasahovať do ozbrojeného konfliktu mimo svojho územia, vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán. V pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió varoval, že NATO namiesto ochrany vťahuje svoje členov do svetového konfliktu.

31.05.2024 13:41
Orbán Foto: ,
Maďarský premiér Viktor Orbán.
debata (2)

Severoatlantická aliancia je obranná aliancia, ktorá vznikla s cieľom zabezpečiť ochranu členských štátov a nie zasahovať do ozbrojeného konfliktu mimo územia NATO, čím vzniká nebezpečenstvo svetovej vojny. Konštatoval to v piatok v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Fica previezli z Banskej Bystrice do Bratislavy, zotavovať sa bude doma
Video

„Je absurdné, že NATO namiesto toho, aby nás chránilo, nás vťahuje do svetového konfliktu. Je to také, ako keby hasič išiel hasiť požiar plameňometom,“ povedal maďarský ministerský predseda.

HIMARS Čítajte aj Joe Biden povolil výnimku na použitie amerických zbraní na ciele v Rusku

Podľa jeho slov každý týždeň sme bližšie k vojne, každý týždeň sa stane niečo, čo naznačuje vstup do vojny. Ako príklad uviedol rokovania, aby francúzski výcvikoví vojaci mohli ísť na Ukrajinu. Za ešte znepokojivejšiu udalosť označil to, že čoraz viac ľudí, vrátane generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, hovorí o tom, že zbrane, ktoré Ukrajine dali západné krajiny, môžu Ukrajinci použiť nielen na sebaobranu, ale aj na útoky proti Rusom.

lavrov Čítajte aj Lavrov schvaľuje čínsky plán na mierový summit pre Rusko a Ukrajinu
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #NATO #Viktor Orbán