Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Švajčiarsko: Vládne weby zasiahla vlna kybernetických útokov

13.06.2024 13:00
švajčiarsko polícia Foto: ,
debata

Švajčiarska vláda 13. júna 2024 uviedla, že jej webové stránky zasiahla vlna kybernetických útokov pred tohtotýždňovým mierovým summitom o Ukrajine, informuje TASR podľa agentúry Reuters.

phishing, hacker, kyberzločin, heslá, bezpečnosť v online Čítajte viac V kybernetickom priestore sú najnebezpečnejšie Rusko a Čína

Podľa švajčiarskeho Národného centra pre kybernetickú bezpečnosť sa prvé DDoS útoky na rôzne webové stránky tamojšej federálnej vlády a organizácií zapojených do organizovania summitu o mieri na Ukrajine začali vo štvrtkových ranných hodinách. Ich výsledkom boli menšie výpadky. V rámci DDoS útokov sú jednotlivé servery zaplavované takým veľkým množstvom požiadaviek, že ich to vyradí z činnosti, pripomína Reuters.

Distributed Denial of Service (DDoS) je forma kybernetického útoku, ktorý spočíva v súčasnom a sústredenom preťažení webových služieb alebo sietí viacerými zariadeniami alebo počítačmi, čo má za následok nedostupnosť webu pre legitímnych používateľov.

Účasť na rokovaniach 15. a 16. júna v stredisku Bürgenstock dosiaľ potvrdilo 90 krajín a organizácií, pozvánku dostalo približne 160 krajín. Rusko pozvané nebolo. Podľa švajčiarskej vlády je cieľom summitu spoločne definovať plán, ako zapojiť Kyjev aj Moskvu do budúceho mierového procesu. Témami konferencie budú oblasti širokého medzinárodného záujmu, akými sú potreba jadrovej a potravinovej bezpečnosti, sloboda plavby či humanitárne otázky, ako napríklad vojnoví zajatci, uviedol švajčiarsky minister zahraničných vecí Ignazio Cassis.

Šutaj Eštok: Stav kybernetickej bezpečnosti je žalostný
Video
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok rozpráva na tlačovom brífingu v budove Úradu vlády Slovenskej republiky 6. decembra 2023 o zlom stave kybernetickej bezpečnosti na Ministerstve vnútra SR / Zdroj: Facebook MV SR

Moskva označila mierovú konferenciu vzhľadom na svoju neúčasť za stratu času. Na konferencii sa neplánuje zúčastniť ani Čína.

debata chyba
Viac na túto tému: #Švajčiarsko #kyberbezpečnosť