Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

USA úplne odrezalo čínsky Huawei od domáceho trhu. Boja sa špionáže

Ministerstvo obchodu v Spojených štátoch zrušilo licencie, na základe ktorých mohli americké technologické firmy ako Intel a Qualcom dodávať komponenty čínskej technologickej spoločnosti Huawei.

09.05.2024 14:05
DN - huawei.jpeg
debata

„Nebudeme sa vyjadrovať ku konkrétnym licenciám, môžeme však potvrdiť, že sme zrušili niektoré povolenia na dodávky pre spoločnosť Huawei,“ uviedlo ministerstvo obchodu.

DN - Huawei Logo Čítajte viac Huawei bude môcť ostať na americkom trhu. Na výnimku

Huawei je v centre sporu medzi Pekingom a Washingtonom, ktorý firmu podozrieva, že jej technológie slúžia na špionáž v záujme čínskych tajných služieb. Spoločnosť tieto obvinenia popiera.

DN - Stiahnuť Čítajte viac Nemci tvrdia, že majú dôkazy o špehovaní Huawei pre čínsku vládu

Americké sankcie zavedené v roku 2019 čínskej firme obmedzili prístup k súčiastkam vyrobeným v USA, čo výrazne poškodilo jej podnikanie v oblasti výroby smartfónov.

DN - Dusan Navrátil Čítajte viac Upozorňoval na Huawei, teraz ho Babiš odvolal z funkcie

Čínske ministerstvo obchodu v reakcii na správu o zrušení niektorých vývozných licencií pre amerických dodávateľov spoločnosti Huawei uviedlo, že tento krok dôrazne odmieta. „Čína prijme všetky potrebné opatrenia, aby pevne chránila legitímne práva a záujmy čínskych firiem,“ zdôraznil hovorca ministerstva.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #USA #špionáž #Huawei #kyberbezpečnosť