Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

V Petrohrade horí ruský Amazon

V sklade ruskej internetovej spoločnosti Wildberries, ktorá sa zaoberá internetovým predajom, vypukol v sobotu rozsiahly požiar. Spoločnosť vlastní najbohatšia žena v Rusku Tatiana Bakaľčuková.

13.01.2024 20:08
Rusko Petrohrad požiar sklad Wildberries Foto:
Na snímke hasiči ikvidujú požiar V sklade ruskej spoločnosti Wildberries v Petrohrade, ktorá sa zaoberá internetovým predajom v sobotu 13. januára 2024.
debata

V sklade ruskej spoločnosti Wildberries v Petrohrade, ktorá sa zaoberá internetovým predajom, vypukol v sobotu rozsiahly požiar, oznámilo ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

„Požiar sa celkovo rozšíril na 70.000 metroch štvorcových,“ uviedol predstaviteľ ministerstva v Petrohrade Igor Ulubikov. Hasičom sa podarilo dostať požiar pod kontrolu, no stále pracujú na jeho uhasení. Príčina požiaru nebola bezprostredne známa. Do hasenia požiaru sa zapojilo vyše 280 hasičov.

Ministerstvo zverejnilo aj fotografie požiaru, ktoré zachytávajú obrovské kúdole dymu nad zničenou snehom pokrytou budovou.

Spoločnosť Wildberries vlastní Tatiana Bakaľčuková, najbohatšia žena Ruska. Portál spoločnosti je jedným z najväčších internetových trhovísk v Rusku a je populárny aj v mnohých bývalých krajinách Sovietskeho zväzu.

Takmer deväť percent všetkých objednávok z portálu Wildberries sa odosielalo práve zo skladu v Petrohrade, v ktorom vypukol požiar, uvádza AFP s odvolaním sa na ruskú agentúru RIA Novosti.

Podľa počiatočných odhadov odborníkov môže požiar spoločnosti Wildberries spôsobiť škody v hodnote približne 20 miliárd rubľov (207,4 milióna e­ur).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #požiar #Petrohrad #Wildberries