Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Poľská armáda školí civilistov: 20 letných výcvikov pre zvýšenie bezpečnosti

Poľská armáda organizuje letné vojenské výcviky pre civilistov, desať percent účastníkov má záujem o budúci nábor.

09.07.2024 14:23
výcvik Foto: ,
Regrúti z 3. útočnej brigády počas tréningu v Kyjevskej oblasti na Ukrajine, utorok 9. apríla 2024.
debata
Poľská armáda počas letných mesiacov organizuje 20 vojenských výcvikových programov, ktoré sú určené pre civilné obyvateľstvo. Desať percent účastníkov výcviku prejavilo záujem o možnosti budúceho náboru v prípade potreby, tvrdia organizátori.
Vojenské cvičenie Slovenský štít 2024 v Lešti
Video
V Poľsku sú citeľné obavy o bezpečnosť pozdĺž jeho východnej hranice s Bieloruskom, ktoré je spojencom Ruska. Varšava obviňuje bieloruské orgány, že v rámci hybridnej vojny povzbudzujú migrantov, aby nelegálne prekračovali hranice EÚ. V júni zomrel poľský vojak po tom, ako ho dobodali migranti pri pokuse prekročiť hranicu, pričom okolnosti tohto incidentu sa stále vyšetrujú. zasiahnutá detská nemocnica, vojna na Ukrajine, Kyjev, ruské bombardovanie Čítajte aj Zasadnutie OSN k ruskému raketovému útoku na detskú nemocnicu

Poľská armáda vníma bezplatné osemhodinové školenia aj ako príležitosť vzbudiť záujem potenciálnych regrútov. Účastníci výcviku sa na vojenskej základni juhozápadne od Varšavy učia strieľať, hádzať imitáciami granátov a učia sa o vojenskej taktike. Niektorí z nich pritom držia zbraň v rukách prvýkrát.

dron Čítajte aj Poľsko a Južná Kórea rokujú o veľkom obchode s bezpilotnými lietadlami

Spomedzi 200 účastníkov prejavilo desať percent formálny záujem o budúce možnosti náboru. „Vidíme, čo sa deje na Ukrajine,“ povedal podplukovník Zbigniew Kowalski z 25. leteckej brigády. „Vieme, aké vedomosti by mala mať spoločnosť, aby si poradila v dnešných podmienkach,“ do­dal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #armáda #civilná obrana