Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Teroristický útok v Štokholme: Streľba pri izraelskej ambasáde vyvoláva obavy

Švédsko posilnilo bezpečnostné opatrenia na ochranu židovskej komunity po streľbe v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Štokholme. Polícia uzavrela okolie veľvyslanectva a vykonala prehliadky vo viacerých častiach mesta.

18.05.2024 15:00
Kirjat Šmona / Izrael / Libanon / Foto: ,
Pohľad z izraelského mesta Kirjat Šmona na hranice s Libanonom
debata

Švédsko v piatok celoštátne posilnilo bezpečnostné opatrenia na ochranu židovskej komunity po tom, ako ráno zazneli výstrely v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Štokholme. Oznámila to v piatok tamojšia polícia.

Štokholm Foto: Jonatan Svensson Glad, Wikimedia Commons
View of Stockholm-170351 Štokholm
Polícia bezprostredne po výstreloch uzavrela okolie veľvyslanectva a vykonala prehliadky vo viacerých štokholmských štvrtiach. "Vzhľadom na podozrenie zo streľby v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Štokholme prijíma polícia bezpečnostné opatrenia (na ochranu) izraelského a židovského majetku a záujmov v celej krajine,“ oznámila polícia na svojej webovej stránke.
Atentátnika eskortovali pred sudcu
Video
Izraelský veľvyslanec vo Švédsku Ziv Nevo Kulman sa úradom na platforme X poďakoval za ich okamžitú reakciu a vyšetrovanie, ako aj za posilnenie bezpečnostných opatrení v okolí ambasády a židovských komunít. Najvyšší vodca KĽDR Kim Čong-un s dcérou sleduje test balistickej rakety Čítajte aj Severná Kórea zrejme s ruskou pomocou urýchľuje vývoj balistických rakiet

Švédska polícia našla vo februári v areáli izraelského veľvyslanectva neznáme zariadenie. Veľvyslanec incident vtedy označil za pokus o útok a miestne tajné služby ho začali vyšetrovať ako „teroristický čin“.

izrael Čítajte aj Izraelská armáda si omylom zastrelila päť vojakov
debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #židia #streľba #Švédsko #ambasáda