Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Po piatich výstreloch bojuje Robert Fico o život. Útočníka zadržali priamo na mieste

Premiér Robert Fico po piatich výstreloch na neho od 71-ročného útočníka bojuje o život v banskobystrickej nemocnici. Motív strelca zatiaľ nie je známy.

15.05.2024 18:03
SR Banská Bystrica Fico postrelenie prevoz BBX Foto:
Postreleného premiéra previezli z Handlovej vrtuľníkom do Banskej Bystrice. Prelet do Bratislavy by údajne vzhľadom na jeho stav trval príliš dlho.
debata

Po skončení výjazdového rokovania vlády išiel premiér Robert Fico pozdraviť ľudí čakajúcimi pred Kultúrným domom v Handlovej. V momente, keď si išiel podať ruku s prvým človekom, v krátkom slede padlo päť výstrelov z pištole.

zväčšiť Na snímke policajti zatýkajú muža po streľbe na... Foto: TASR, RADOVAN STOKLASA
SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX Na snímke policajti zatýkajú muža po streľbe na predsedu vlády Roberta Fica na výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej v okrese Prievidza v stredu 15. mája 2024.

Zasiahnutého a padajúceho Fica zachytili ochrankári, ktorí kráčali za ním. Ťažko zraneného a neschopného pohybu ho naložili na zadné sedadlo vládneho vozidla a odviezli preč. Medzitým prítomná poriadková polícia a ostatní ochrankári odzbrojili a zadržali útočníka.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Handlová #atentát na Roberta Fica #výjazdové rokovanie vlády