Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Rusko plánuje násilné sabotáže v Európe, varuje poľský minister obrany

Poľsko sa stretáva s vážnymi hrozbami bombových útokov a sabotáží zo strany Ruska na európskom území. Podľa poľského ministra obrany je krajina v plnej pohotovosti a aktívne sa snaží predchádzať akciám, ktoré by mohli ohroziť jej bezpečnosť.

10.05.2024 14:50
Władysław Kosiniak-Kamysz Foto:
Władysław Kosiniak-Kamysz
debata

Poľské bezpečnostné služby sú v plnej pohotovosti pre hrozbu bombových útokov a záškodníckych akcií zo strany Ruska na území Európy. V utorok to vyhlásil poľský minister obrany.

Poľskí a ďalší vojaci NATO sa zúčastňujú... Foto: SITA/AP, Czarek Sokolowski
Poľsko, NATO, vojna Poľskí a ďalší vojaci NATO sa zúčastňujú vojenských manévrov Steadfast Defender 24 v Korzeniewe v Poľsku v pondelok 4. marca 2024.

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz počas rozhovoru pre poľský denník Fakt potvrdil existenciu týchto hrozieb. „Áno, takéto riziko hrozí. Bezpečnostné služby sú v plnej pohotovosti, aby zamedzili všetkým akciám ohrozujúcim Poľsko,“ vyhlásil minister.

Horúca hranica. Migranti sa snažia prejsť do Poľska z Bieloruska
Video
Iskander, atómovky, jadrové zbrane Čítajte aj Lukašenko dal pre istotu skontrolovať ruské jadrové zbrane v Bielorusku

Kosiniak-Kamysz reagoval na informácie zverejnené v nedeľu britským denníkom The Financial Times (FT), že Rusko plánuje násilné sabotáže na pevninskej časti Európy. Ide o pokračovanie ruských plánov permanentného konfliktu so Západom. Správy troch európskych krajín, ktoré denník nedávno dostal k dispozícii, uvádzajú „hromadiace sa dôkazy agresívnejšej a sústredenejšej snahy“ Kremľa zaútočiť v Európe.

boeing Čítajte aj Boeing opäť vyšetrujú. Tentoraz pre falšovanie bezpečnostných testov nových lietadiel

„Bezpečnostné agentúry a minister (Tomasz Siemoniak, koordinátor poľských bezpečnostných služieb) pred niekoľkými týždňami ohlásili už niekoľko zatknutí. Boli počas nich zadržané osoby podozrivé zo sabotáže a skutkov namiereným proti záujmom Poľska, ktoré mohli na dôležitých miestach spôsobiť požiare,“ vyhlásil minister obrany.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Rusko #sabotáž #hrozba pre národnú bezpečnosť