Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Námestník ruského ministra obrany zostáva za mrežami

Moskovský súd v stredu zamietol žiadosť právnikov námestníka ruského ministra obrany Timura Ivanova o premiestnenie z väznice do domáceho väzenia. Ivanov čelí obvineniam z úplatkárstva.

09.05.2024 13:54
Russia Military Arrest Foto:
Námestník ruského ministra obrany Timur Ivanov sedí za mrežami počas zasadnutia Mestského súdu v Moskve 8. mája 2024. Ten zamietol odvolanie proti jeho zatknutiu za úplatkárstvo.
debata

Námestníka ruského ministra obrany, ktorý bol zodpovedný za stavebné projekty, je obvinený z rozsiahleho prijímania úplatkov, zadržala polícia ešte 23. apríla. V rámci prípadu boli zadržaní aj dvaja ďalší muži.

Tím bývalého lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného viedol protikorupčné vyšetrovanie, v rámci ktorého obvinil Ivanova, spojenca ministra obrany Sergeja Šojgua, z hýrivého životného štýlu.

Timur Ivanov AP Čítajte viac Aké prekvapenie. Ruského námestníka ministra obrany zatkli pre korupciu

Vypočúvali ho na mestskom súde v Moskve. Ruské tlačové agentúry následne citovali jeho právnika Murada Musajeva, podľa ktorého ide v prípade o finančnú čiastku približne vo výške desiatich miliónov eur. Musajev zároveň uviedol, že Ivanov bol pozbavený výkonu služby.

Ruská televízia Zvezda informovala, že Ivanov dohliadal na výstavbu v okupovanom ukrajinskom prístavnom meste Mariupol. Televízia Zvezda, ktorá je oficiálnym médiom ruskej armády, v roku 2022 odvysielala reportáž o výstavbe obytných budov v tomto vojnou zničenom meste. Reportáž zachytáva Ivanova, ako tam kontroluje výstavbu nových bytových blokov.

Je nezvyčajné, že v Rusku dôjde k obvineniu takéhoto vysokopostaveného funkcionára a nie je jasné, prečo padlo rozhodnutie o jeho zadržaní, dodáva agentúra AP.

Ivanov patrí medzi Rusov zasiahnutých sankciami zo strany Európskej únie aj Spojených štátov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #Sergej Šojgu #Timur Ivanov #ruské ministerstvo obrany