Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Zadržaný americký vojak vo Vladivostoku: Nová záhada v už aj tak napätom medzinárodnom prostredí

Americký vojak bol zadržaný v Rusku a bude vo vyšetrovacej väzbe do 2. júla. Táto udalosť pridáva do už napätých diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami ďalší rozmer.

07.05.2024 14:08
Americký vojak / USA Vojak / Americká armáda / Foto:
debata

Súd v meste Vladivostok na ruskom Ďalekom východe v utorok rozhodol, že vojak americkej armády zadržaný pre podozrenie z krádeže bude do 2. júla vo vyšetrovacej väzbe.

Muža zadržali 2. mája v prístavnom meste Vladivostok, potvrdila hovorkyňa americkej armády Cynthia O. Smithová. Ruská strana oznámila jeho zadržanie americkému ministerstvu zahraničných vecí.

Video

Podľa ruských médií zadržaným je 34-ročný seržant Gordon Black, ktorý slúžil v Južnej Kórei. Na záver svojho vyslania v Kórei sa z vlastnej iniciatívy a bez povolenia svojich nadriadených zastavil v Rusku, aby sa stretol so ženou, s ktorou mal pomer.

Vrtuľník / Apache AH-64E / Čítajte aj Čínska stíhačka vystrelila svetlice na austrálsky vrtuľník

V Rusku momentálne zadržiavahjú niekoľko Američanov vrátane bývalého príslušníka námornej pechoty Paula Whelana a reportéra denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha, ktorých americká vláda označuje za svojvoľne väznených a snaží sa vyjednať ich prepustenie.

K ďalším zadržaným patrí Travis Leake, hudobník, ktorý roky žil v Rusku a minulý rok ho zatkli pre obvinenia z prechovávania drog; Marc Fogel, učiteľ v Moskve, ktorého odsúdili na 14 rokov väzenia aj za drogové delikty. Vo väzbe sú aj dve ženy s ruským a americkým občianstvom vrátane novinárky stanice Rádio Sloboda (RFE/RL) Alsu Kurmaševovej.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #zadržanie #väzba #americký vojak #vyšetrovacia väzba #Rusko - USA