Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

Španielsko dodá Ukrajine rakety Patriot

Na videokonferencii medzinárodnej Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny to oznámila španielska ministerka obrany Margarita Roblesová.

26.04.2024 20:00
Systém Patriot, PVO Foto: ,
Systém protivzdušnej obrany Patriot.
debata

Ministerka potvrdila správu novín El País o takejto dodávke. O možnom poskytnutí odpaľovacích, radarových a kontrolných jednotiek mobilného protivzdušného systému Patriot sa Roblesová nezmienila.

Španielsko dodávkou naplní žiadosti Ukrajiny a západných partnerov vrátane Nemecka. Berlín nedávno oznámil poskytnutie tretieho systému Patriot Kyjevu a vyzval ďalšie západné krajiny, aby urobili podobné kroky.

NASAMS pre ukrajinu Čítajte viac Nórsko pošle Ukrajine ďalšie protivzdušné systémy NASAMS. Je taký dobrý, že chráni aj Washington

Podľa správy El País má ísť o „menší počet“ rakiet v hodnote viac ako milióna eur za kus. Španielsko má tri systémy Patriot, z ktorých jeden je od roku 2015 v Turecku v rámci obrany NATO proti možným raketovým útokom zo Sýrie.

Roblesová vo vyhlásení poukázala na ďalšiu podporu Madridu pre Ukrajinu. Španielsko jej zaslalo ďalšie tanky Leopard, lieky, potreby prvej pomoci a delostreleckú muníciu veľkého kalibru. Pripravuje tiež dodávky ďalšej munície, strelných zbraní, vozidiel pre logistiku a pechotu, protitankových zbraní, húfnic, radarových systémov a diaľkovo ovládaných zbraňových staníc na obranu proti dronom.

Nemecko Ukrajina Patriot dodanie potvrdenie uarus Čítajte viac Krajiny NATO si spolu objednali tisíc rakiet pre obranné systémy Patriot
debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #Patriot #vojenská pomoc Ukrajine