Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov

R. Mikulec: V Grécku bude pri požiaroch pomáhať 75 slovenských hasičov

V nedeľu ráno vyrazilo do Grécka 75 slovenských hasičov s 30 kusmi techniky. Majú tam pomôcť pri hasení rozsiahlych lesných požiarov. Uviedol to minister vnútra Roman Mikulec.

08.08.2021 12:29
DN - Foto: TASR | Vladimír Benko MV
R. Mikulec: V Grécku bude pri požiaroch pomáhať 75 slovenských hasičov
debata

Hasiči pochádzajú z troch skupín v rámci Slovenska, a to východ, stred a západ. Mikulec približuje, že modul je sebestačný vrátane elektrickej energie, ubytovania a stravovania na sedem dní. V prípade potreby je podľa neho možné tento čas predĺžiť.

Ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že ide o bezprecedentne najväčší tím vyslaný do zahraničia na podobnú akciu. Slovensko do Grécka vypravilo Modul pozemného hasenia lesných požiarov v prírodnom prostredí.

„Teší ma, že Slovensko tak promptne zareagovalo. Vysiela to silný politický signál, že Grécko je náš dôležitý partner v rámci EÚ a spojenec v NATO, pričom ho považujeme za pilier stability na juhu EÚ. S poteším tak môžem konštatovať, že bilaterálne vzťahy naberajú opäť na intenzite,“ vyhlásil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Rekordne vysoké teploty v Grécku za uplynulé dva týždne spôsobili devastujúce požiare, v samotných Aténach je takmer nedýchateľný vzduch a miestne úrady nariadili evakuáciu stoviek turistov a domácich obyvateľov. Experti varujú, že pretrvávajúce sucho a poveternostné podmienky môžu situáciu ešte zhoršiť. (TASR / MZV SR)

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Grécko #pomoc #hasiči #Požiare #Roman Mikulec